Uwaga na oszustów! Rodzaje oszustw związanych z EuroMillions

28 czerwca 2017, 17:34

EuroMillionsLoterie liczbowe są doskonałą okazją nie tylko na wygraną, ale również są chętnie wykorzystywane przez oszustów, którzy chcą się wzbogacić na innych. Internet daje szerokie możliwości, niestety również oszustom, którzy opracowali już wiele różnych technik, za pomocą których chcą wyłudzić od graczy lotto jak najwięcej pieniędzy. Dziś chcielibyśmy przedstawić kilka najbardziej popularnych przykładów oszustw, na które można się natknąć i których należy się wystrzegać.

Podstawowa zasada i informacja, którą każdy powinien zapamiętać to że nie da się wygrać w EuroMillions ani w żadnej innej loterii jeżeli… się nie zagrało! To logiczne, że aby wygrać w grze, w której potrzebny jest los czyli kupon potwierdzający grę, należy posiadać ten kupon jako potwierdzenie zawarcia zakładu. Jeżeli nie grałeś ani nie otrzymałeś losu loterii w prezencie – nie mogłeś wygrać. Nie wolno więc wierzyć w informacje o wygranej – zanim dasz się złapać na taką przynętę, zastanów się czy grałeś w loterię, o której mowa.

Pierwsza z popularnych form oszustwa to bezpośrednie powiadomienie mailowe o wygranej. Coraz więcej osób otrzymuje pocztą elektroniczną listy informujące o wygraniu dużej nagrody w EuroMillions. Oszuści wymagają podawania danych osobowych, a nawet wpłat pieniędzy, które mają zostać przeznaczone na pokrycie kosztów manipulacyjnych odbioru nagrody. Organizatorzy loterii ani serwisy, które oferują EuroMillions online, nie wysyłają maili do klientów z oczekiwaniami wpłat pieniędzy. Wszelkie opłaty związane z obsługą wypłaty nagrody, potrącane są od kwoty, którą gracz zdobył w loterii. Dodatkowo, jeżeli adresat maila nigdy nie grał w europejskie lotto, oczywistym jest, że nie mógł wygrać – warto mieć to na uwadze i zachowywać czujność.

Zdarza się również, że oszuści pozwalają sobie na wykonywanie połączeń telefonicznych do swojej ofiary i próbują wmówić, że osoba wygrała w lotto. Człowiek może zareagować różnie, w wyniku zaskoczenia stracić czujność, a wtedy oszuści wyciągają dane osobowe lub nawet próbują uzyskać dane do karty kredytowej pod pretekstem opłat manipulacyjnych. Żaden organizator loterii liczbowych nie informuje klientów telefonicznie o wygranej!

Kolejna metoda oszustw związana jest również z pocztą email. Adresat może otrzymać wiadomość, która do złudzenia przypomina wiadomości mailowe wysyłane przez organizatora loterii lub serwisy internetowe zajmujące się pośrednictwem w sprzedaży losów EuroMillions. Przeważnie odnośniki internetowe prowadzą do sfałszowanych stron, które mają za zadanie badać ruch sieciowy adresata czy przenosić go do fałszywych serwisów, w których straci swoje pieniądze próbując kupić losy u oszustów. Trzeba być więc naprawdę ostrożnym i dokładnie sprawdzać łącza www, z których się korzysta.

Ciekawą formą oszustw są te z wykorzystaniem mediów społecznościowych. Wielu użytkowników serwisu Facebook otrzymało wiadomości prywatne od osób przedstawiających się jako przedstawiciele organizatora loterii, którzy informują o zdobyciu nagrody pieniężnej. Niestety wiele osób daje się nabrać na tę absurdalną metodę nie biorąc pod uwagę, że przecież organizatorzy loterii nie znają danych osobowych graczy, a tym bardziej ich profili w serwisach społecznościowych.

To tylko niektóre z popularnych metod na wykorzystanie marzeń osób o wielkich wygranych. Wystarczy odrobina nieuwagi i łatwowierność i nieszczęście gotowe. Utrata pieniędzy czy danych osobowych to bardzo duży koszt nieostrożności, dlatego wszystkim naszym czytelnikom zalecamy zwiększoną czujność i ignorowanie wiadomości o wygranej, gdy w żadną loterię się nie grało. A gdy uczestniczyliście w loteriach liczbowych, pamiętajcie że tylko oficjalne serwisy oferujące lotto online, mogą się skontaktować z Wami telefonicznie bądź mailowo, ale tylko wtedy, gdy sami podaliście swoje dane w celu dopełnienia formalności, by odebrać nagrodę pieniężną. Zalecamy nawet w przypadku takiego oficjalnego kontaktu sprawdzenie czy wiadomość pochodzi z oficjalnego źródła kontaktu z klientem czy z nieautoryzowanych adresów!

Zagraj w EuroMillions w bezpieczny sposób – korzystając z serwisu LottoPark, w którym możesz bez obaw grać i wygrywać nawet bardzo wysokie nagrody pieniężne.

EuroMillions przez Internet

Jedna z największych loterii lotto w Europie - od teraz dostępna bez wychodzenia z domu. Rekordowe kumulacje i bardzo wysokie wygrane. Największa wygrana EuroMillions w historii to aż 190 000 000 €!

Dostępna w stacjonarnej formie w wielu krajach Europy. Aby zagrać w EuroMillions - skorzystaj z możliwości zakupu losów EuroMillions online.

EuroMillions w Polsce

Aby zagrać w Polsce w EuroMillions - skorzystaj z możliwości gry przez Internet.

Wybierz swoje szczęśliwe numery lotto i kup losy EuroMillions online.

Sprawdzaj wyniki losowania lotto i wygrywaj! Popularne europejskie lotto dostępne również po polsku!

Zagraj o rekordowe kumulacje EuroMillions - nawet 190 000 000 euro w puli.

EuroMillions online

Europejska loteria EuroMillions oferuje minimalną pulę 17 000 000 €.

Losowanie EuroMillions: wtorek i piątek 20.30

Największa kumulacja w loterii:
190 000 000 €.

SuperEnalotto online

Największa loteria liczbowa we Włoszech.

Minimalna pula nagród: 1 300 000 €.

Losowanie SuperEnalotto: wtorek, czwartek, sobota 20.00

Największa kumulacja SuperEnalotto: 177 000 000 €.

Mega Millions online

Amerykańska loteria lotto oferująca ogromne kumulacje.

Minimalna pula: 15 000 000 $.

Losowanie Mega Millions: środa, sobota 23.00

Rekordowa kumulacja Mega Millions: 656 000 000 $

Eurojackpot online

Europejska loteria ciesząca się od 2012 roku wielką popularnością.

Minimalna pula: 10 000 000 €.

Losowanie Eurojackpot: piątek 21.00

Rekordowa kumulacja Eurojackpot: 90 000 000 €.